Strona główna Wiadomości Polska STARACHOWICE: Pedofil był instruktorem w placówce kultury

STARACHOWICE: Pedofil był instruktorem w placówce kultury

Instruktor w jednej z instytucji kultury w Starachowicach usłyszał dwa zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletnich. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
– Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach powiedział Onetowi, że mężczyzna został zatrzymany przez policję w niedzielę wieczorem. Zostały mu postawione dwa zarzuty.

Oba związane są z popełnieniem przestępstw na szkodę małoletnich poniżej 15. roku życia. Są to przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności – dodał Prokopowicz.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że cała sprawa wyszła na jaw, kiedy instruktor pracujący na co dzień w jednej z instytucji kultury w Starachowicach przebywał na zagranicznej imprezie kulturalnej. Na ten czas miał wziąć urlop w pracy. Były tam też dzieci ze Starachowic. Mężczyzna miał zaprosić do swojego pokoju jedną z dziewczynek, która po pewnym czasie wybiegła z niego z płaczem. Dzieci wróciły do Polski już pod opieką innej osoby dorosłej

Źródło: Onet