Gwałt na jednym z garwolińskich osiedli. Gwałciciel wszedł do mieszkania przez otwarte okno na 3. piętrze. Został zatrzymany przez policję kilka godzin później. Był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 8 września we wczesnych godzinach porannych na jednym z garwolińskich osiedli. Postępowanie w sprawie dokonania gwałtu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

– Takie zdarzenie miało miejsce i jest prowadzone śledztwo. To zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu pokrzywdzonej w Garwolinie – potwierdza zastępca prokuratora rejonowego Marcin Ignasiak. Prokurator informuje, że z ustaleń poczynionych na tym etapie postępowania wynika, że podejrzany wszedł do znajdującego się na trzecim piętrze mieszkania kobiety przez otwarte okno. Mężczyzna został zatrzymany przez policję kilka godzin po zdarzeniu. Był wówczas pod działaniem alkoholu. Nie wiadomo, czy podejrzany o gwałt był nietrzeźwy w chwili popełniania czynu.

Marcin Ignasiak nie udziela informacji o tym, na którym osiedlu doszło do gwałtu, ponieważ wiązałoby się to z łatwiejszą identyfikacją zgwałconej kobiety. Przyznaje, że zarówno pokrzywdzona, jak i podejrzany mają około 30 lat. Nie podawanie szczegółowych informacji o zdarzeniu prokurator tłumaczy dobrem śledztwa.

Zastępca prokuratora rejonowego zaznacza, że postępowanie znajduje się w fazie „przeciwko osobie”. Oznacza to, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zgwałcenia kobiety (art. 197 p.1 KK). Marcin Ignasiak zaznacza, że postawienie zarzutów mężczyźnie nie jest równoznaczne z tym, że zostanie skierowany przeciwko niemu akt oskarżenia. Prokurator dodaje, że nie zaistniały przesłanki do zastosowania wobec mężczyzny środka zapobiegawczego, czyli np. aresztowania tymczasowego czy dozoru policji.

Zatrzymanemu mężczyźnie za dokonanie gwałtu grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanemu mężczyźnie za dokonanie gwałtu grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:egarwolin.pl

Zobacz również: