Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę, którzy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go i okradli. Ich łupem padło mienie o wartości 220 zł. Ponadto napastnicy przetrzymywali mężczyzna przez 2 dni, nie pozwalając mu opuścić mieszkania. Zatrzymanym zapełnione przestępstwa grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 47 i 51 lat podejrzanych między innymi o rozbój i pozbawienie wolności pokrzywdzonego.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w sierpniu  br. w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Napastnicy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go i okradli. Ich łupem padły dokumenty, telefon komórkowy, zegarek i inne drobne przedmioty. Wartość skradzionych rzeczy właściciel oszacował na 220 zł. Ponadto zatrzymani przez 2 dni uniemożliwili pokrzywdzonemu wyjście z mieszkania. Udało mu się opuścić lokal, wykorzystując ich chwilową nieobecność. Pokrzywdzony korzystał z pomocy medycznej.

O zdarzeniu powiadomił  policję, opisał również napastników. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę podejrzewanych o te przestępstwa.  Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za popełnione czyny grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowy w Jeleniej Górze 29 sierpnia br. zastosował wobec jeleniogórzan środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
KMP Jelenia Góra

Zobacz również: