Polak uciekł z więzienia w Neapolu

0

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu – taką wiadomość podały włoskie media. Więzień zbiegł, zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam, między innymi, mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia 2018 roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia – odnotowano w relacjach telewizyjnych. Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną niedzielnego zdarzenia są braki  personelu w więzieniu, w którym 2500 osadzonych pilnuje około 200 funkcjonariuszy. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż miejsc.

źródło:polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ