Policjanci z Konina i Goliny (Wielkopolskie) szukają osoby lub osób, które układają kamienie na drodze krajowej nr 92. Policja przypomina, że takie działanie może zakończyć się tragedią.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy konińskiej policji Marcin Jankowski, do funkcjonariuszy docierają zgłoszenia od osób poszkodowanych, którym pozostawiony na jezdni kamień uszkodził pojazd.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zgłaszają tego typu zdarzenia, wiec podobnych przypadków mogło być sporo. Już podjęliśmy odpowiednie działania – trwają poszukiwania sprawcy lub sprawców. Trasę częściej niż dotąd będą też patrolować funkcjonariusze drogówki i komisariatu w Golinie, czyli miejscowości w pobliżu której to wszystko się dzieje – zapewnił.

Policjanci apelują do kierowców o pomoc, proszą, by zgłaszać pod numer alarmowy zauważone na drodze przeszkody pozostawiane przez nieodpowiedzialne osoby.

– Szybko pojawimy się na miejscu, być może uda się zapobiec nieszczęściu. Kamień pozostawiony na drodze może skutkować wypadkiem drogowym – powiedział Jankowski. Jak dodał, w przypadku, gdyby doszło do tragedii, osobie, która układa kamienie na drodze mogłoby grozić nawet więzienie.

źródło:polsatnews.pl

Zobacz również: