Trwają poszukiwania więźnia, który uciekł z zakładu karnego w Płotach (Zachodniopomorskie). Mężczyzna został skazany za kradzieże i według służby więziennej nie stanowi zagrożenia.

– Skazany samodzielnie uwolnił się z terenu oddziału zewnętrznego w Płotach w niedzielę ok. godz 11.30 – powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie mjr Sebastian Matuszczak. Dodał, że mężczyzna był skazany za „pospolite przestępstwa przeciwko mieniu” – kradzieże. Odbywanie kary miał zakończyć w styczniu 2021 r.

Jak podał mjr Matuszczak, służba więzienna współpracuje przy poszukiwaniach z organami ścigania. Powołana została specjalna grupa, która ma szczegółowo wyjaśnić przebieg zdarzenia, jego okoliczności i przyczyny.

Według administracji jednostki, mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa.

Oddział Zewnętrzny w Płotach jest jednostką penitencjarną typu półotwartego i otwartego, gdzie stosuje się zmniejszone przedsięwzięcia ochronne i zabezpieczenia techniczno–ochronne. Odbywający tam karę więźniowie są głównie zatrudniani na zewnątrz jednostki, korzystają z tzw. przepustek, a także zajęć kulturalno–oświatowych poza terenem oddziału zewnętrznego.

źródło:PAP