Otrute i porzucone szczeniaki znaleziono w lesie. Ich właściciela zatrzymała policja

0
131

Aleksandrowscy policjanci ustalając właściciela psów apelowali do wszystkich osób, które mają wiedzę kim jest sprawca porzucenia szczeniąt. Po anonimowej informacji nastąpił przełom. Po uzupełnieniu materiału dowodowego zostaną przedstawione zarzuty.

Policjanci z komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim 5 sierpnia 2019r zostali powiadomieni przez pracowników Urzędu Miasta w Aleksandrowie Łódzkim o odnalezieniu przez jednego z mieszkańców miejscowości Sanie, w lesie, 4 szczeniaków rasy mieszanej. Ich zachowanie wskazywało na to, że mogły zostać otrute  co we wstępnej ocenie potwierdził  weterynarz. 2 z nich były w bardzo ciężkim stanie. Niestety jeden nie przeżył.  Psy trafiły do  kliniki w Łowiczu a funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wystąpiliśmy z apelem do wszystkich osób, który mogły pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Wyznaczono nawet nagrodę pieniężną.

Dzielnicowy z KP w Aleksandrowie Łódzkim otrzymał anonimową informację wskazującą adres gdzie mogą znajdować się pozostałe szczeniaki oraz suka bardzo podobne do tych odnalezionych w lesie. 10 sierpnia 2019 roku informacja ta została potwierdzona. Na miejscu ujawniono 2 młode w wieku 6-7 miesięcy  i suczkę, które ostatecznie przewieziono do kliniki.

Wcześniej na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który zbadał szczeniaki i matkę oraz pobrał próbki do weryfikacji pochodzenia psów. Wstępnie właściciel przyznał się do posiadania psów.

Zrzekł się prawa własności. Czynności związane z przedstawieniem zarzutów zostaną wykonane po uzupełnieniu materiału dowodowego oraz uzyskaniu opinii i  wyników badań. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności a w przypadku szczególnego okrucieństwa nawet 5 lat.

KWP Łódź

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ