19-letnia studentka Cambridge, Alana Cutland, wypadła z samolotu 10 minut po jego starcie. Młoda kobieta przebywała na Madagaskarze w ramach wyjazdu badawczego. Lokalna policja poinformowała, że odnaleziono jej szczątki.
19-latka wsiadła na pokład samolotu typu Cessna, którym miała przemieścić się z rejonu Anjajavy do bazy uniwersyteckiej na Madagaskarze. 10 minut po starcie młoda kobieta wypadła z samolotu. Spadła z wysokości 1,3 tys. metrów.
Policja poinformowała, że Alana Cutland zginęła po otwarciu drzwi samolotu, ale powód, dla którego to zrobiła, pozostaje niejasny.

Sinola Nomenjahary z lokalnej policji potwierdził, że odnalezione zostały szczątki kobiety. Ciało Cutland znaleziono w dżungli.

Na początku tego tygodnia pułkownik D’y La Paix Ralaivaonary informował, że Alana Cutland była sfrustrowana i „rozczarowana” swoim projektem badawczym.
Dodał, że w ciągu kilku dni od przybycia doszła do wniosku, że jej projekt nie odniesie sukcesu. Wiadomo, że kobieta cierpiała na zaburzenia psychiczne.

Alana Cutland była studentką Uniwersytetu w Cambridge. Studiowała na drugim roku nauk przyrodniczych. Była również wiceprezesem akademickiego stowarzyszenia tanecznego. Aktywnie udzielała się w wielu stowarzyszeniach studenckich.

źródło: RadioZET.pl/BBC

Zobacz również: