Policjanci zatrzymali 20-latka ze Śląska, który pod numer alarmowy 112 zgłosił, że w namiotach przed sceną na terenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) znajdują się ładunki wybuchowe – poinformowała w niedzielę lubuska policja. Alarm okazał się fałszywy, mężczyzna usłyszał zarzut.

Mężczyzna w piątek wczesnym popołudniem zadzwonił pod numer 112 i zgłosił, że na terenie festiwalu Pol’and’Rock przed sceną w trzech namiotach znajdują się ładunki wybuchowe – podał w komunikacie rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy.

Akcję rozpoczęły policja, Państwowa Straż Pożarna, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz organizatora festiwalu. – Celem nadrzędnym było dotarcie do osoby zgłaszającej oraz ewentualna lokalizacja ładunków wybuchowych – poinformował rzecznik KWP.

– Przełomowa okazała się inicjatywa jednego z uczestników festiwalu, do którego podszedł zgłaszający, który także z nim podzielił się tą informacją. Ten, zachowując przytomność umysłu, zrobił mu zdjęcie, które trafiło do służb organizatora, a ostatecznie do policji – dodał nadkom. Maludy. Policjanci zatrzymali mężczyznę – okazał się nim 20-latek ze Śląska.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej postawili mu zarzut dotyczący „zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób”. Telefon 20-latka ma być poddany ekspertyzie.

Równolegle służby sprawdzały punkty, w których – według zgłaszającego – miały znajdować się ładunki. – Dokładnego sprawdzenia dokonali specjaliści z grupy pirotechnicznej. Ładunków nie ujawniono – poinformował rzecznik KWP.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

źródło: polsatnews, Policja Lubuska

Zobacz również: