fot. Policja

Biegli z zakresu pożarnictwa ustalili przyczynę pożaru samochodu, w którym znaleziono ciało obywateli Chin. Według opolskiej prokuratury małżonkowie prawdopodobnie popełnili samobójstwo.

Płonące auto w lesie w okolicach Krzywej Góry (woj. opolskie) zostało znalezione przez leśników w maju. Po ugaszeniu ognia przez strażaków w środku odkryto dwa zwęglone ciała obywateli Chin. Mężczyzna wraz z żoną prowadzili sklep w Prudniku. Ich zaginięcie zgłosił brat właściciela marketu.

Pojawiły się informacje, że śmierć małżonków to wynik egzekucji, jednak wyniki sekcji zwłok temu zaprzeczyły. Dotychczas śledztwo było prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Do pracy zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

Prokuratura Okręgowa w Opolu ustaliła jednak, że najprawdopodobniejszą przyczyną śmierci małżeństwa było samobójstwo rozszerzone – podaje serwis radio.opole.pl. Biegli z zakresu pożarnictwa ustalili, że do zapłonu doszło wewnątrz pojazdu.

Śledczy ustalają jednak, co mogło skłonić jedną z ofiar do takiego czynu, jednak mają problem z odtworzeniem ostatnich kilku godzin życia obywateli Chin. Według nieoficjalnych ustaleń portalu mężczyzna mógł mieć problemy z uzależnieniem od hazardu.

Źródło: radio.opole.pl,wp.pl

Zobacz również: