O godzinie 4:50 w sobotę w Pobierowie wyłowiono ciało 13-letniego chłopca – poinformował Zbigniew Frąckiewicz z policji w Gryficach. W piątek o godzinie 21:20 płetwonurkowie wydobyli z kolei ciało 42-latka. Mężczyzna, który miał pod opieką troje dzieci wszedł z nimi do wody w Rewalu pomimo trudnych warunków, silnego wiatru, wysokiej fali i prądów wstecznych. W piątek był zakaz kąpieli w morzu.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji i to oni wyciągnęli ciało z wody, „z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to ciało poszukiwanego 13-latka” – podał, Kamiński i dodał, że na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora.

Akcja poszukiwawcza przerwana w nocy z piątku na sobotę została wznowiona zgodnie z planem o godz. 5:00. Patrole nie dojechały do Pobierowa, przeszukiwany był obszar bliżej miejsca utonięcia.

W piątek przed godz. 19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czterech potrzebujących pomocy osobach, które znajdowały się w wodzie w Rewalu – w niebezpieczeństwie było troje dzieci i jedna osoba dorosła.

Dwojgu nastolatków – czternastoletniej dziewczynie i trzynastoletniemu chłopcu – udało się wydostać na brzeg.

Rozpoczęto jednak poszukiwania 42-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej sprawował nad nimi opiekę, a także drugiego 13-letniego chłopca.

Po godz. 21 w piątek płetwonurkowie ze straży pożarnej odnaleźli ciało zaginionego mężczyzny. Z kolei w sobotę nad ranem na plaży na wysokości Pobierowa odnaleziono ciało 13-latka.

W morzu w piątek panowały bardzo złe warunki: były wysokie fale, wiał silny wiatr, występowały prądy wsteczne, a na całym wybrzeżu od godz. 14 wywieszona była czerwona flaga.

Według WOPR poszukiwane osoby weszły do wody po zakończeniu dyżuru ratowników wodnych.

Poszukiwania prowadzili, oprócz ratowników wodnych i strażaków, także policjanci i morska służba poszukiwawcza SAR. W Rewalu trwają czynności prokuratorskie z udziałem służb.

źródło:polsatnews.pl

Zobacz również: