– Na komisariat w Legnicy  zgłosiła się jedna z mieszkanek miasta. – Powiedziała, że jej kłopoty zaczęły się, kiedy oficjalnie zakończyła znajomość ze swoim partnerem – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji. 39-latek nie pogodził się z tą decyzją. – Miał nękać ją telefonami, SMS-ami, nachodzić w miejscu zamieszkania i w pracy oraz wyzywać ją – wylicza rzeczniczka.

 Policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie, ale stalkerowi najwyraźniej nie robiło to różnicy. Nie odpuścił, a poziom jego agresji wzrósł jeszcze bardziej. 14 lipca zaczął grozić, że zabije 8-letnią córkę swojej byłej partnerki. Mówił, że dziewczynka „stoi na przeszkodzie ich miłości”. To już nie były przelewki. Nikt nie zamierzał dopuścić do powtórki historii z Mrowin, gdzie,w podobnych okolicznościach,  zginęła 10-letnia Kristina.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Wrocławia. Przedstawiono mu zarzuty nękania oraz gróźb karalnych. – Prokurator Rejonowy w Legnicy bez chwili zastanowienia skierował wniosek do sądu o jego aresztowanie. Sąd przychylił się do niego – podkreśla Jagoda Ekiert. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

źródło:fakt.pl