fot. EPA

W pobliżu miejscowości Kemer w Turcji, we wtorek wieczorem doszło do wypadku autokaru z turystami. Poszkodowanych zostało 22 Polaków. Przedstawicielka biura podróży Coral Travel poinformowała, że ze szpitali wypisano już 15 osób. Pięć kolejnych zostało na badaniach, a w dwóch przypadkach konieczne były operacje.

Obecnie w szpitalach jest 5 osób, dwie osoby przeszły operacje – poinformowała Izabela Jurczewska z Coral Travel Poland. Według wiedzy biura podróży żadna z osób nie jest w stanie zagrażającym życiu.

„W szpitalach obecni są nasi polscy rezydenci i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze” – zapewniło biuro podróży.

Według tureckich mediów do wypadku doszło ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy. Autokarem prawdopodobnie podróżowało 41 osób – oprócz Polaków także turyści z Rosji i Norwegii.

Jeszcze we wtorek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara informowała, że jedna z osób znajduje się w stanie zagrażającym życiu.

Osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje w sprawie wypadku, proszone są o kontakt z numerem dyżurnym polskiego konsulatu w Turcji  (tel.: +90 530 469 18 81).

źródło: PAP, polsatnews.pl

Zobacz również: