Nastolatek ostatni raz widziany był 13 lipca w miejscowości Sulistrowice pod Wrocławiem (województwo dolnośląskie).

17-letni Wojtek Wawrzyniak 13 lipca w sobotę przebywał nad Zalewem Sulistrowickim, położonym niedaleko Wrocławia. Po zaginięciu nastolatka policja wodna, strażacy oraz WOPR dokładnie przeszukali zbiornik. Chłopca jednak nie znaleziono.
Na brzegu funkcjonariusze odkryli ubrania, telefon komórkowy oraz dokumenty potwierdzające tożsamość Wojtka. Jak relacjonowali świadkowie, 17-latek miał wejść do wody około godziny 17.00 i już więcej nie pojawić się w polu widzenia.
Oprócz WOPR, straży pożarnej i policji, do akcji zaangażowano także płetwonurków. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeczesali oni dno jeziora, po chłopcu nie było jednak śladu.

fot. Policja

Wrocławscy policjanci prowadzą działania poszukiwawcze w rejonie Zalewu Sulistowickiego. W weekend otrzymaliśmy informację, że młody mężczyzna prawdopodobnie utonął. Nad zalewem przebywał wraz z innymi osobami, które widziały jak wchodzi do wody i znika pod jej powierzchnią. Działania poszukiwawcze mundurowi podjęli od razu po zgłoszeniu i nadal są kontynuowane. Zaangażowani w nie policjanci z Komisariatu Policji w Sobótce oraz funkcjonariusze wrocławskiego Komisariatu Wodnego, Straż Pożarna i WOPR kilkukrotnie sprawdzali zbiornik, wykorzystując sonary o różnej czułości i specyfikacji. Na miejscu działali także płetwonurkowie i policyjne psy. Funkcjonariusze sprawdzają również teren wokół zalewu w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów. Działania obejmują czynności z wykorzystaniem specjalistycznego robota do sprawdzania dna zbiorników wodnych.

Wojtek Wawrzyniak ma 193 centymetry wzrostu i piwne oczy, waży około 70-75 kilogramów. W dniu zaginięcia miał 17 lat – podaje fundacja Itaka. Nastolatek ma włosy w kolorze ciemnego blondu oraz nosi aparat ortodontyczny.
Policjanci zwracają się z prośbą o kontakt do osób, które mają jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do jego odnalezienia. Prosimy o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Sobótce tel. 71 792-11-74 lub inną najbliższą jednostką Policji.

O pomoc w szukaniu proszą również bliscy zaginionego. Można się z nimi kontaktować w tym celu pod numerem 665 999 759.

KWP Wrocław/RZ

Zobacz również: