fot.policja

Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił akt oskarżenia w sprawie brutalnego morderstwa w Opolu Lubelskim. 30-latek – jak wynika z ustaleń śledczych – zabił nożem swoją żonę, dwukrotnie poderżnął jej gardło. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak donosi „Dziennik Wschodni”, Ewelina i Rafał S. zawarli małżeństwo w sierpniu 2017 r. Razem ze swoją córką zamieszkali w Opolu Lubelskim w domu po jej rodzicach.

Z ustaleń prokuratury wynika, że między małżonkami dochodziło do ostrych kłótni. Kobieta miała wypominać swojemu mężowi, że zbyt mało zarabia i nie zajmuje się córką.

Cała tragedia rozegrała się 25 października. Po powrocie od rodziców Rafała – gdzie ustalali m.in. termin chrztu ich córeczki – zjedli kolację i położyli dziecko spać.

Potem zaczęła się awantura. Kobieta wypomniała Rafałowi, że za mało zarabia, bała się, że może stracić swoją pracę. Nagle wzięła do ręki nóż kuchenny, rzuciła się na męża. Szarpali się, on wyrwał jej nóż, mocno uderzył.
Kobieta spadła na łóżko. Rafał doskoczył do niej, przyłożył nóż do krtani, dwukrotnie poderżnął gardło. Jak wynika z ustaleń śledztwa, mężczyzna patrzył, jak jego żona dławi się krwią. – Chciał żeby wszystko odbyło się szybko i żeby nie cierpiała – wskazują śledczy.

Kobieta zmarła po kilku chwilach. 30-latek umył ręce i narzędzie zbrodni. Potem wsiadł do swojego auta i jeździł bez celu. Po drodze wyrzucił nóż.
Po północy mężczyznę zatrzymała policja – w jego aucie nie działało oświetlenie rejestracji. Pouczyli go i pozwolili jechać dalej. Rafał udał się do swojego wujka. To jemu powiedział: Ewelina leży w domu, w kałuży krwi.

Razem z wujkiem i swoją matką pojechali do domu, gdzie leżało zakrwawione ciało. S. krzyczał, że „on tego nie zrobił”.

Na miejsce przyjechali policjanci. Zatrzymali mężczyznę. Później S. przyznał się do zabicia żony. Prokurator uznał, że mężczyzna „nie działał w warunkach obrony koniecznej i powinien odpowiadać za zabójstwo”.

źródło: dziennikwschodni.pl/tvpinfo.pl

Zobacz również: