W środę rano w Dębczynie na prywatnej posesji, gdzie trwa budowa domu, znaleziono ciało mężczyzny.  Policja  poinformowała, że „mamy do czynienia ze zdarzeniem kryminalnym”. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna został zabity przy użyciu szpadla. Lokalne media informują, że po południu policja zatrzymała podejrzanego.

Prokurator okręgowy w Koszalinie Krzysztof Kozber potwierdził, że w środę na prywatnej posesji w Dębczynie znaleziono zwłoki mężczyzny. Rzeczniczka białogardzkiej policji powiedziała, że „mamy do czynienia ze zdarzeniem kryminalnym”.

Kozber powiedział, że na miejscu zdarzenia jest prokurator Prokuratury Rejonowej w Białogardzie. Trwają oględziny miejsca znalezienia zwłok i zabezpieczanie śladów. Dodał, że za wcześnie, by mówić o okolicznościach śmierci mężczyzny. Nie potwierdził doniesień medialnych informujących o „zmasakrowanych zwłokach”. Zaznaczył przy tym, że „póki nie mamy pewności co do mechanizmu, jaki zaistniał przy spowodowaniu śmieci, a ta pojawia się z reguły dopiero po sekcji zwłok, to jedną z hipotez zawsze jest zabójstwo”.

Według lokalnych mediów  mężczyzna miał zostać uśmiercony ciosem zadanym szpadlem, a później sprawca przejechał po jego zwłokach samochodem. Na koniec przykrył ciało plandeką.

Podejrzanego o zbrodnię mężczyznę zatrzymano po pościgu.

źródło:PAP

Zobacz również: