Obok ciężarówki stojącej w pobliżu jeziora Garda we Włoszech znaleziono leżak, resztki jedzenia i linę przeciągniętą od przyczepy ciężarówki do wody. Płetwonurkowie ze straży pożarnej przez parę dni przeszukiwali akwen przy użyciu skanerów. W środę wieczorem poszukiwania przerwano z uwagi na potężną burzę, która przeszła nad regionem.

Wiadomo, że mężczyzna od piątku (28 czerwca) nie kontaktował się z przewoźnikiem, dla którego pracował. Na miejsce przybyli z Polski zaniepokojeni znajomi kierowcy.

W pobliżu ciężarówki znaleziono leżak, a lina przywiązana do haka przyczepy prowadziła wprost do jeziora i jej koniec zanurzał się w wodzie. Straż pożarna z Salò i Brescii rozpoczęła w poniedziałek poszukiwania, do których włączono płetwonurków przybyłych z Wenecji.Do akcji przystąpili również ratownicy alpejscy, którzy przeczesali brzeg jeziora, miejscami bardzo stromy.

W środę wieczorem poszukiwania przerwano, gdyż nad jeziorem Garda rozpętała się burza z gradem, a porywisty wiatr przewrócił wiele drzew przez co lokalne drogi stały się nieprzejezdne.

źródło:polsatnews.pl

 

Zobacz również: