Szkoły w Anglii zabraniają dziewczętom nosić spódnice, aby nie urazić transseksualistów

0

Około 40 szkół w Wielkiej Brytanii, chcąc zadowolić lobby homoseksualistów, zakazało dziewcząt noszenia spódnic w semestrze jesiennym. Zamierz się uczynienia mundurka szkolnego neutralnym pod względem płci  ze względu na uczniów transseksualnych-  pisze Sunday Times.

Jedną ze szkół, która zakazała noszenia spódnic, jest Priory School w Lewes w East Sussex.

– Mamy małą, ale rosnącą grupę studentów transseksualistów i ważne jest dla nich, aby wszyscy nosili ten sam mundurek szkolny – mówi Tony Smith, nauczyciel w Priory School.

ZOBACZ!  Donald Trump przegrał coś więcej niż wybory? Liczby nie kłamią, szybko poszybowały w dół

W Ipswich osiem szkół średnich zakazało noszenia spódnic, co oznacza, że ​​większość uczennic w mieście uczęszcza do szkół, w których muszą nosić spodnie. Szkoła średnia w Copleston umieściła spódnice na liście zabronionych elementów odzieży.

Jednak w niektórych szkołach uczniowie protestowali i z wielkim trudem byli w stanie utrzymać zgodę na noszenie spódnic. Uczniowie z Philips High School w Bury zebrali setki podpisów w proteście przeciwko zakazowi ubierania spódnic. Uczennice w tej szkole twierdzą, że czują się swobodniej w spódnicach. Ubieranie  spodni może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne, mówią  uczennice.

ZOBACZ!  Przemiana tej pielęgniarki wstrząsnęła Internetem. Tak wygląda walka z COVID-19 na pierwszym froncie

Diane Burdaky, matka uczennicy z Philips High School – mówi, że przed podjęciem decyzji nie prowadzono dialogu z rodzicami i uczniami:

– Byłam bardzo zszokowana. Nie przeprowadzono konsultacji z rodzicami lub uczniami. Nie było wyjaśnienia zakazu. Nie podano powodu, wiem, że dzieci w szkole nie zawsze chcą nosić spodnie.

Liczba szkół, które wprowadziły mundur neutralny pod względem płci, wzrosła od czasu wprowadzenia nowej „ustawy o równości płci” w 2010 r. Prawo wymaga, aby uczniowie transseksualni byli chronieni przed dyskryminacją, co niektóre szkoły interpretują jako mundurek szkolny, który musi być neutralny pod względem płci.

ZOBACZ!  Jak długo koronawirus utrzymuje się na banknotach? Dzięki temu badaniu poznaliśmy odpowiedź

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ