Około 40 szkół w Wielkiej Brytanii, chcąc zadowolić lobby homoseksualistów, zakazało dziewcząt noszenia spódnic w semestrze jesiennym. Zamierz się uczynienia mundurka szkolnego neutralnym pod względem płci  ze względu na uczniów transseksualnych-  pisze Sunday Times.

Jedną ze szkół, która zakazała noszenia spódnic, jest Priory School w Lewes w East Sussex.

– Mamy małą, ale rosnącą grupę studentów transseksualistów i ważne jest dla nich, aby wszyscy nosili ten sam mundurek szkolny – mówi Tony Smith, nauczyciel w Priory School.

W Ipswich osiem szkół średnich zakazało noszenia spódnic, co oznacza, że ​​większość uczennic w mieście uczęszcza do szkół, w których muszą nosić spodnie. Szkoła średnia w Copleston umieściła spódnice na liście zabronionych elementów odzieży.

Jednak w niektórych szkołach uczniowie protestowali i z wielkim trudem byli w stanie utrzymać zgodę na noszenie spódnic. Uczniowie z Philips High School w Bury zebrali setki podpisów w proteście przeciwko zakazowi ubierania spódnic. Uczennice w tej szkole twierdzą, że czują się swobodniej w spódnicach. Ubieranie  spodni może mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne, mówią  uczennice.

Diane Burdaky, matka uczennicy z Philips High School – mówi, że przed podjęciem decyzji nie prowadzono dialogu z rodzicami i uczniami:

– Byłam bardzo zszokowana. Nie przeprowadzono konsultacji z rodzicami lub uczniami. Nie było wyjaśnienia zakazu. Nie podano powodu, wiem, że dzieci w szkole nie zawsze chcą nosić spodnie.

Liczba szkół, które wprowadziły mundur neutralny pod względem płci, wzrosła od czasu wprowadzenia nowej „ustawy o równości płci” w 2010 r. Prawo wymaga, aby uczniowie transseksualni byli chronieni przed dyskryminacją, co niektóre szkoły interpretują jako mundurek szkolny, który musi być neutralny pod względem płci.

eps

Zobacz również: