fot.Policja

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do wypadku, w którym zginął kierowca samochodu osobowego. Okazało się, że to 93-letni mężczyzna, który prawo jazdy zdobył ponad 70 lat temu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy audi.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Pszczyńskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z jastrzębskiej drogówki wynika, że kierujący daewoo, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu samochodem audi. 93-letni kierowca koreańskiego samochodu zmarł w szpitalu.

Wczoraj około 12.45 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Pszczyńskiej, gdzie samochód daewoo nexia, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu audi a6. W wyniku zderzenia pojazdów samochód daewoo odrzuciło na chodnik. Mundurowi ustalili, że koreańskim samochodem kierował 93-letni mężczyzna. Nieprzytomny mieszkaniec Połomi został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie około 15.00 zmarł. Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez jastrzębskich śledczych.

KMP Jastrzębie Zdrój

Zobacz również: