W okolicach Mszczonowa pod Warszawą powstaje największy park wodny w Europie. Park of Poland, bo o nim mowa, poszukuje łącznie 450 pracowników. To jedna z największych rekrutacji w historii polskich parków rozrywki.

Właśnie ruszyła rekrutacja w związku z planowanym jeszcze w 2019 r. oddaniem obiektu. Potrzebni są ratownicy, specjaliści od saun, pracownicy gastronomii i strefy SPA, a także serwis sprzątający i pracownicy obsługi klienta. Łącznie mowa o 450 osobach.

Wprawdzie właściciel parku, firma Global Parks Poland, nie zdradza szczegółów dot. zarobków, to kusi perspektywą stałego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.

„Wszyscy pracownicy mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, szkolenia podnoszące kwalifikacje i możliwości awansu w ramach struktury. Licząc na zainteresowanie kandydatów spoza Wręczy i Mszczonowa, pracodawca zaoferuje także pomoc w organizacji transportu na teren parku” – czytamy w komunikacie firmy.

-Szukamy łącznie około 450 osób. Nie mam wątpliwości, że nasza rekrutacja jest jedną z największych w historii polskich parków rozrywki. To efekt skali przedsięwzięcia. Chcemy, żeby każdy z gości Suntago Wodny Świat cały czas czuł, że serwis i opieka ze strony naszych pracowników są na najwyższym poziomie – komentuje Małgorzata Karwacka, dyrektor personalny spółki Global Parks Poland.

Pracownicy, których rekrutacja do Park of Poland właśnie ruszyła, zajmą się m.in. 10 saunami o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw, 32 zjeżdżalniami wodnymi, 3,5 tys. mkw basenów, 700 prawdziwymi palmami oraz innymi egzotycznymi roślinami z Malezji, Florydy i Kostaryki. Regularnej pracy wymagać będzie też olbrzymie zaplecze gastronomiczno-barowe oraz docelowo 200 domków letniskowych, zlokalizowanych na terenie kompleksu. Szacowana na 150 mln euro park ma być otwarty do końca 2019 r.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Global Parks Poland będą mieli gwarantowany „bogaty pakiet benefitów”, m.in. „możliwość korzystania z oferty parku wodnego na preferencyjnych warunkach”, ubezpieczanie medyczne, programy pracownicze i rabaty na posiłki serwowane na terenie parku. Pierwsze oferty dla ogrodników, SPA managerów i pracowników administracji już pojawiły się w serwisach internetowych.

źródło:gazeta.pl

Zobacz również: