W rzece znaleziono dwie ludzkie nogi. Policja szuka reszty ciała

0
fot. Policja

Świętokrzyska policja i straż pożarna w niedzielny poranek wznowiły poszukiwania w rejonie rzeki Kamienna (woj. świętokrzyskie). To właśnie tam jeden z mieszkańców Starachowic natrafił na ludzkie szczątki.

Funkcjonariusze w sobotę po południu otrzymali zgłoszenie od jednego z przechodniów. Mężczyzna podczas spaceru w miejscowości Dziurów (woj. świętokrzyskie) w rejonie rzeki odnalazł ludzką nogę. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazane miejsce.

– Do akcji dołączyła również straż pożarna, która przeszukała teren. Wówczas znaleziono kolejną nogę – powiedział Radiu Kielce Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

ZOBACZ!  Młodzieżowe Słowo Roku obrazem politycznych niesnasek: "PRL z cenzurą widzę wraca?"

– W sobotę do późnego wieczora szukano w rzece pozostałych części ciała. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora i lekarza patomorfologa – dodał.

Obecnie trwa ustalanie tożsamości zmarłej osoby oraz okoliczności, w jakich zwłoki znalazły się w wodzie.

Według prokuratury biegły, który badał szczątki ocenił, że są to nogi osoby dorosłej i niskiego wzrostu. Prokuratura „ma swoje typowania, co do tego, do kogo te fragmenty zwłok mogły należeć”.

ZOBACZ!  Minister Zdrowia mówi o trzeciej fali koronawirusa. Przyznał, kiedy się jej spodziewa

– Przypuszczamy, że są to fragmenty ciała osoby zaginionej – poinformował prokurator Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem Polsat News.

Zdaniem śledczych nic na razie nie wskazuje, że chodzi o przestępstwo.

Polsat News ustalił, że szczątki mogą należeć do zaginionej cztery miesiące temu starszej kobiety. Mają potwierdzić to badania DNA. Zaginięcie około 80-letniej osoby zgłoszono pod koniec lutego.

Według mieszkańców wsi policja po tym zaginięciu dokładnie przeszukiwała okolicę. Bez rezultatu. Aż do teraz.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ