– Mężczyzna podejrzany o usiłowanie uprowadzenia trzech dziewczynek i pozbawienia ich wolności spędzi najbliższy miesiąc w areszcie – poinformowała w sobotę szczecińska prokuratura okręgowa.

– Mężczyzna został zatrzymany w piątek i usłyszał zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności trzech małoletnich – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Dodała, że „do zdarzenia doszło w prawobrzeżnej części miasta w okolicach osiedla Kasztanowego”.

W najbliższym czasie prokuratura planuje przesłuchać dziewczynki, które próbował uprowadzić mężczyzna. Śledczy gromadzą także materiał dowodowy w tej sprawie.

– Sąd zdecydował o aresztowaniu na jeden miesiąc – powiedziała Biranowska-Sochalska. Dodała, że prokuratura nie wyklucza zażalenia tej decyzji, bo wnioskowała o areszt na trzy miesiące.

Mężczyzna odpowie za czyny z artykułu 211 Kodeksu karnego i artykułu 189 paragraf 1 tego kodeksu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z wcześniejszych informacji policji wynikało, że mężczyzna miał nakłaniać dwie dziewczynki do wejścia do swojego samochodu. Dziewczynek nie udało się zwabić do auta, a później poinformowały osoby dorosłe o tym, co się stało.

 

Zobacz również: