W najbliższą sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie ma odbyć się pogrzeb 10-letniej Kristiny z Mrowin, która w ubiegły czwartek została uprowadzona i zamordowana. Rodzina dziewczynki apeluje o to, by nie przychodzić na uroczystość w czarnym ubiorze. Jednocześnie bliscy proszą o to, by media nie relacjonowały tego wydarzenia.

O godz. 10 w sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie w woj. dolnośląskim odbędą się uroczystości pogrzebowe 10-letniej Kristiny, dziewczynki zamordowanej w ubiegły czwartek.

„Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty”. – czytamy na stronie internetowej gminy Żarów.

Rodzina 10-latki prosi również media i inne osoby, które będą uczestniczyć w pogrzebie, o „uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej”.

źźródło:gazeta.pl

Zobacz również: