Prokuratura poinformowała, że przyczyną zgonu 10-latki z Mrowin były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Śledczy potwierdzili, że zbrodnia miała podłoże seksualne.

Na Dolnym Śląsku w lesie znaleziono zwłoki około 10-letniej dziewczynki. Trwają poszukiwania zabójcy.

Po godzinie 21 zakończyła się trwająca blisko 12 godzin sekcja zwłok Kristiny z Mrowin. Prokurator podał, że śmierć dziecka wywołały rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Prokurator Rusin dodał, że nie może przedstawić więcej informacji na temat ustaleń sekcyjnych, bo wówczas „pogrążyłby pracę śledczych”. Śledczy nie mogli odpowiedzieć m.in. na pytania o to, czy śledczy wytypowali osobę lub osoby podejrzane oraz, czy ujawniono narzędzie zbrodni. Nie potwierdzali też doniesień medialnych o tym, że dziewczynka została uprowadzona i przewieziona w miejsce zbrodni samochodem.

– Rozumiemy traumę rodziny, rozumiemy zbulwersowanie społeczeństwa, pracujemy od wczoraj cały czas po to, żeby jak najszybciej ująć sprawcę przestępstwa – mówił prokurator. Śledztwo zostało wszczęte w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem o podłożu seksualnym.

Prokurator potwierdził, że dziewczynka była wcześniej poszukiwana i jest to 10-letnia Kristina z Mrowin. Śledczy dziękowali wszystkim, którzy przekazywali policji i prokuraturze informacje na temat przestępstwa. Zapewnili, że wszystkie zgłoszenia są sprawdzane.

 Zaginięcie 10-letniej Kristiny z Mrowin zgłoszono w czwartek. Dziewczynka miała wyjść ze szkoły podstawowej około godz. 13, ale nie dotarła do domu. Ostatni raz – według relacji lokalnych mediów – była widziana około 200 metrów od domu.

W jej poszukiwania zaangażowali się rodzice, policja i mieszkańcy wsi. W czwartek o godz. 20 akcja poszukiwawcza została przerwana, wtedy też poinformowano o odnalezieniu zwłok około 10-letniej dziewczynki w lesie około sześciu kilometrów od Mrowin. Niespełna 10-letnia Kristina razem z dwojgiem młodszego rodzeństwa przeprowadziła się niedawno z Irlandii do Morwin.

Zwłoki dziecka w lesie na Dolnym Śląsku. Policja prosi o pomoc

Policjanci apelują, by osoby posiadające informacje na temat sprawy zgłaszały się telefonicznie – pod 112 lub numery:

693-933-640,

605-535-833,

886-690-991.

Proszą w szczególności o kontakt od osób, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy, w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasach:

Imbramowice- Pożarzysko;

Pożarzysko – Siedlimowice;

Imbramowice – Domanice;

Mrowiny- Pożarzysko.

źródło: gazeta.pl