fot. CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób podejrzanych o korupcję przy zamówieniach publicznych na kwotę ponad 30 mln zł. Były one realizowane na rzecz Poczty Polskiej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego – dowiedziała się w poniedziałek Polska…

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Biura Temistokles Brodowski poinformował, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

Dwie z 11 zatrzymanych osób są związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej. Pięć osób to pracownicy Poczty Polskiej i ludzie powiązani biznesowo i rodzinnie z przedstawicielami Poczty.
– Agenci CBA prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami – powiedział Brodowski.

Wyjaśnił, że czynności zostały przeprowadzone w związku ze śledztwem, które CBA prowadzi wspólnie z prokuraturą Okręgową w Warszawie.

– Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe w wysokości co najmniej 300 tys. zł – poinformował rzecznik.

Po przewiezieniu do prokuratury zatrzymane osoby usłyszą zarzuty karne. – Sprawa ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania – ujawnił Brodowski.

źródło: portal tvp.info

Zobacz również: