fot. Aleksandra Bil
Sześć osób zginęło w wypadku na A6 w Szczecinie. Tir zderzył się z sześcioma autami osobowymi. W wypadku uczestniczyły w sumie 22 osoby. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. – Autom, które utknęły w korku, pozwolono zawrócić, by jadąc pod prąd mogły dotrzeć do najbliższego zjazdu – informuje świadek karambolu. Dwie godziny później w tym samym miejscu doszło do kolejnego zderzenia.
Zatrzymano kierowcę tira, który uczestniczył w zderzeniu siedmiu pojazdów.

Do karambolu doszło ok. godziny 13. Niedaleko zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia między węzłami Kijewo i Dąbie tir zderzył się z sześcioma autami osobowymi. Rannych zostało aż szesnaście osób. Cztery z nich trafiły do szpitala, a dwunastce (w tym siódemce dzieci) nic poważnego się nie stało. Sześć osób zginęło.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże prowadzi postępowanie w związku z podejrzeniem sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym, która skutkowała śmiercią osób. Za ten czyn przewidywana jest kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

 Do dyspozycji śledczych trafił kierowca tira, który został zatrzymany. Jednak na ten moment nie postawiono mu zarzutów. Mężczyzna z podejrzeniem podtrucia dymem trafił do szpitala Szczecin Zdroje, nie został jeszcze przesłuchany.

W tym samym miejscu – tyle, że na przeciwległym pasie – doszło do kolejnego wypadku, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala, trzy kolejne były opatrywane na miejscu zdarzenia.

Zobacz również: