fot. symboliczne/ Policja

Policja zatrzymała podejrzanego o porwanie, pobicie i zgwałcenie kobiety w Chełmży (Kujawsko-pomorskie). Ofiara trafiła do szpitala w stanie zagrożenia życia. Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie.

RMF FM informuje, że kobieta powiedziała, że została porwana i więziona w pustostanie na terenie dworca kolejowego w Chełmży. W międzyczasie miała być bita i gwałcona. Udało jej się uciec, jednak jej obrażenia były na tyle poważne, że wymagała pomocy medycznej.

W niedzielę rano policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. – Policjanci zatrzymali w niedzielę rano mężczyznę, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia, weryfikujemy wszystkie informacje – powiedział Polsat News Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

– Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. O tym czy i jakiej treści usłyszy zarzuty będzie decydował prokurator – dodał. Jak ustalił reporter Polsat News zatrzymany to 31-letni Michał K. Mężczyzna był znany policji, był wielokrotnie karany.

Policja nie chce udzielać więcej informacji w tej sprawie, tłumacząc się dobrem toczącego się śledztwa.

Według nieoficjalnych informacji świadkowie dzień wcześniej mieli widzieć pokrzywdzoną kobietę z prawdopodobnym oprawcą spacerujących razem.

– Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie. – Prokurator generalny polecił, by po ujęciu sprawcy rozważyć przedstawienie mu zarzutu obejmującego m.in. gwałt ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem. A jeżeli ustalenia dowodowe na to pozwolą, rozpatrzeć także zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym – poinformował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

źródło:Polsat News