47-letnią Jolantę uprowadziło w Aspach dwóch mężczyzn. To najprawdopodobniej jej były partner Maciej Iwańczyk (51 l.) i jego kolega, Krzysztof Trzesicki (23 l.). Niemieccy policjanci opublikowali ich zdjęcia. Apelują o pomoc w odnalezieniu kobiety, której może grozić niebezpieczeństwo.

Do porwania doszło w poniedziałek, 3 czerwca około godziny 14 w miejscowości Aspach niedaleko Stuttgartu. Polską pielęgniarkę uprowadziło dwóch mężczyzn. Wiele wskazuje na to, że za przestępstwem stał były partner Jolanty – Maciej Iwańczyk. Śledczy ustalili, że kobieta niedawno się z nim rozstała. Zgodziła się jednak na ostatnie spotkanie. 51-latek miał to wykorzystać i ją uprowadzić.

– Jeden z porywaczy – Maciej Iwańczyk jest niebezpieczny: zachowuje się agresywnie i ma problemy psychiczne. Dlatego apelujemy do potencjalnych świadków, żeby nic nie robili na własną rękę, tylko wzywali policję – powiedział PAP Ronald Kroetz, rzecznik komisariatu policji okręgu Aalen. Funkcjonariusze poszukują 51-latka oraz jego młodszego kolegi, Krzysztofa Trzesickiego (23 l.). Mundurowi opublikowali zdjęcia mężczyzn. Wydano za nimi Europejski Nakaz Aresztowania. Żaden z nich nie był wcześniej notowany przez niemiecką policję.

Porywacze wywieźli 47-letnią Jolantę kamperem do Francji. Samochód odnaleziono w lesie w pobliżu Strasburga. – Zabezpieczone w samochodzie ślady wskazują na zastosowanie przemocy – poinformował Ronald Kroetz. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa pielęgniarka. Szukają jej niemieccy funkcjonariusze. Są w stałym kontakcie z kolegami z Francji i Polski. – Pracujemy pod presją czasu. Im dłużej to trwa, tym większe niebezpieczeństwo grozi kobiecie. Robimy wszystko, żeby ją znaleźć – stwierdził rzecznik.

źródło:fakt.pl

Zobacz również: