Topił się na oczach kolegi, zniknął z oczu. 17-latek był poszukiwany od środy. W zalewie w Pietrowicach Głubczyckich strażacy odnaleźli ciało chłopaka.

Kąpiel dwóch nieletnich w zalewie zakończyła tragicznie. Nie żyje 17-latek. Jego ciało znaleziono w wodzie po dwóch dniach.

Chłopak topił się na oczach swojego 15-letniego kolegi. Ten zawiadomił służby. Poszukiwania – w które włączyli się i strażacy, i płetwonurkowie – długo nie przynosiły efektu ze względu na mętną wodę, która znacznie ograniczała widoczność.

W nocy ze środy na czwartek poszukiwania zawieszono, ale podjęto je znowu rano. Po terenie chodziły psy tropiące, ale to też nie przyniosło skutków. Przełom nastąpił około godz. 16 w czwartek.

– Strażacy przeszukiwali dno akwenu przy użyciu sondy i sonaru. To właśnie sonda wychwyciła kontur ciała w wodzie. Leżało na dnie, niezbyt głęboko, w okolicy tego miejsca, które wskazał wcześniej 15-latek. Ale widoczność była praktycznie zerowa. W takich warunkach można przepłynąć obok osoby i nawet jej nie zauważyć – powiedział Łukasz Golinowski, rzecznik straży pożarnej w Głubczycach.

Na miejsce przyjechał prokurator. Okazało się, że kąpielisko, gdzie doszło do tragedii, nie było jeszcze otwarte, a informacja o zakazie kąpieli była dobrze widoczna.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz również: