Policja wydała list gończy za 55-letnim Markiem Gieraczem. Jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem o zabójstwo 28-latka. Jego zakopane zwłoki 1 czerwca zostały znalezione w nieużytkach w centrum Siemianowic Śląskich. Do zabójstwa doszło prawdopodobnie kilka dni wcześniej; ofiara i poszukiwany znali się.

Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich wszczęła śledztwo przeciwko podejrzanemu Markowi Gieracz urodzonemu w dniu 17 kwietnia 1964 r., który nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a ostatnio przebywał w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 28-latka, którego zwłoki ujawniono na nieużytkach w dniu 1 czerwca br. Może on poruszać się środkami komunikacji miejskiej i posiadać niebezpieczny przedmiot. Został za nim wydany list gończy.

Rysopis podejrzanego: wzrost około 175 cm, waga ok. 75-80 kg, włosy krótkie, twarz owalna, liczne tatuaże na ciele umiejscowione na lewym i prawym ramieniu, prawym przedramieniu, nadgarstku lewym, podudziu prawym, lewym palcu.

Charakterystyczną cechą poszukiwanego jest brak prawego kciuka. Podejrzany może nosić nakrycie głowy.

W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy o samym podejrzanym, miejscu jego ukrywania się bądź o osobach mogących utrzymywać z nim kontakt, prosimy o pilne przekazanie informacji dyżurnemu siemianowickiej komendy pod numerem tel. 32 35 96 255, 32 35 96 201 bądź o kontakt z najbliższą jednostką Policji. Informacje można też przesłać mailowo na adres dyzurny@siemianowice.ka.policja.gov.pl.

Informacje można – z zachowaniem pełnej anonimowości – przekazać dyżurnemu siemianowickiej komendy pod numerami tel. (32) 35 96 255 i (32) 35 96 201, mailowo pod adresem dyzurny@siemianowice.ka.policja.gov.pl lub kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

KMP Siemianowice Śląskie

Zobacz również: