Policjanci z Jaworzna ustalają szczegółowe okoliczności pogryzienia 11-latka przez psa rasy pitbull. Zaatakowane na ulicy dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Właścicielka zwierzęcia była nietrzeźwa i agresywna. Grozi jej do 5 lat więzienia.
Jaworzniccy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej w Jaworznie. Pies zaatakował i pogryzł dziecko. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem i spowodowanie obrażeń ciała dziecka, to tylko część zarzutów, za jakie odpowie mieszkanka Jaworzna.

Wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej 11-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Dziecko doznało obrażeń ciała. Przewieziono go do jaworznickiego szpitala, gdzie od razu trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że spacerując ulicą Grunwaldzką, chłopiec został zaatakowany przez psa rasy pitbull. Policjanci natychmiast ustalili właściciela. Jest nim 40-letnia mieszkanka ulicy, na której doszło do zdarzenia. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa, agresywna i sprawuje nadzór nad 6-letnią córką. Z uwagi na dobro jej dziecka oraz pozostałe okoliczności zdarzenia, podjęto decyzję o umieszczeniu kobiety w policyjnym areszcie.

Obecny na miejscu lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu. Czynności w tej sprawie trwają.

KMP Jaworzno

Zobacz również: