Czy zagadka śmierci Iwony Galli jest bliska rozwiązania? Polka została zamordowana w 2003 roku w holenderskim Naaldwijk. Zwłoki 31-latki znaleziono na strychu domu kobiety, która zatrudniła Gallę do ścięcia marihuany. Polkę zabito chwilę po wyjściu pracodawczyni. Niedawno policja wystosowała apel, by pomóc w znalezieniu sprawcy. Po tygodniu aresztowano podejrzanego.

O aresztowaniu podejrzanego ws. zabójstwa Iwony Galii poinformowała rozgłośnia „Omroep West”. O domniemanym sprawcym wiadomo jedynie, że ma 46-lat i mieszka w Maassluis. W tej chwili przebywa w areszcie.

 Holenderscy śledczy od 16 lat pracują nad zagadkową zbrodnią, do której doszło w Naaldwijk. Iwona przebywała w Holandii nielegalnie i nie miała stałej pracy. Łapała zlecenia w Westland i Schiedam. 6 maja 2003 roku przybyła do domu, w którym mieściła się plantacja marihuany. Miała przyciąć liście marihuany. Pracodawczyni zostawiała ją samą na strychu i wyszła z budynku. Gdy wróciła, Galla już nie żyła.

Policjanci poinformowali, że na miejscu zbrodni znaleziono ślady walki. Sprawca ukradł część narkotyków oraz pieniądze. Podejrzewano, że jest związany ze środowiskiem dilerów. Chociaż zabezpieczono ślady DNA, zidentyfikowanie napastnika było niemożliwe. W połowie maja prokuratura w Hadze ogłosiła, że osoba, która pomoże w jego schwytaniu otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. euro.

źródło:fakt.pl

Zobacz również: