Lęborscy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech porsche. Samochód stał w garażu u 71-latka. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia za paserstwo.

Lęborscy policjanci odzyskali porsche, które kilka dni wcześniej zostało skradzione z terenu Niemiec. Wartość samochodu to około 700 tys. zł. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 71-latka, u którego w garażu znaleziono samochód. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lęborka zdobyli informację, że na terenie powiatu lęborskiego może być przechowywany pojazd pochodzący z kradzieży. Zajmując się tą sprawą w jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli samochód. Odnaleziony pojazd to porsche, które zostało skradzione 26 maja na terenie Niemiec. Właściciel wycenił auto na prawie 700 tys. zł.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 71-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że udostępnił swój garaż, w którym ukryte zostało skradzione auto. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, a w szczególności sprawdzają w jaki sposób pojazd trafił do Polski. Każdy, kto pośredniczy w takim procederze, popełnia przestępstwo paserstwa. Za ten czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ!  Dramatyczna decyzja Tadeusza Rydzyka. Wielu osobom ciężko będzie się z nią pogodzić

KPP Lębork

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ