Milionerzy Alex i Luna Johnson twierdzą, że muszą się ukrywać po tym, jak posądzono ich o zabicie 18-letniej modelki. Z Ivaną Smit łączyła ich nie tylko przyjaźń. Wspólne wieczory najczęściej kończyli w łóżku. To właśnie po jednej z seks imprez w mieszkaniu milionerów w Kuala Lumpur, doszło do tragedii.

18-letnia Ivana Smit była finalistką malezyjskiej edycji „Top Model”. Dziewczyna pochodziła z Holandii i mieszkała w Kuala Lumpur. Do Malezji wyjechała jako dziecko, jej wychowaniem zajmował się dziadek.

Modelka zginęła w tragicznych okolicznościach. W grudniu 2017 roku wypadła z balkonu mieszkania na 20 piętrze. Apartament należał do Alexa i Luny Johnsonów, z którymi Smit się przyjaźniła. Przed tragedią bawili się wspólnie w klubie, z którego Alex wynosił Ivanę na rękach.

Około godziny 7:25 Smit wysłała swojemu chłopakowi zdjęcie z Luną. Kilka godziny później już nie żyła. Jej ciało znaleziono na daszku, na szóstym piętrze apartamentowca, w którym mieszkali milionerzy.

Jak podał „MailOnline” po śmierci 18-latki para została zatrzymana przez malezyjską policję. Podejrzewano ich o zabójstwo, ale w końcu stwierdzono, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Policja doszła do wniosku, że zamroczona amfetaminą, kokainą i alkoholem dziewczyna sama wypadła.

Nie wierzą w to jej bliscy. Wykonana w Holandii sekcja zwłok ujawniła obrażenia na jej ciele, które miały powstać jeszcze przed śmiercią. Ivana miała m.in. siniaki na głowie oraz ramionach.

Johnsonowie przekonywali w rozmowie z „MailOnline”, że nie zrobili 18-latce krzywdy. – Była naszą przyjaciółką. Oboje byliśmy z nią w związku. Żałuję, że nie mogłam poznać jej lepiej – wyznała Luna Johnson. Po wypuszczeniu z aresztu, natychmiast opuścili Malezję. Obawiali się, że zostaną ponownie zatrzymani, wyjechali więc do Stanów Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 18 miesięcy kilkakrotnie zmieniali miejsca zamieszkania. Twierdzą, że muszą się ukrywać z powodu gróźb pod ich adresem, które pojawiają się w mediach społecznościowych. Johnsonowie zamierzają „walczyć o swoje dobre imię” i z oskarżeniami wysuwanymi przez rodzinę Smit.

źródło:fakt.pl

 

Zobacz również: