W jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. odnaleziono w niedzielę 9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana, zakneblowana i schowana w wersalce. Śledczy nie wykluczają, że mogła zostać skrzywdzona na tle seksualnym. Prokuratura przedstawiła zarzuty 24-latkowi podejrzanemu o uwięzienie i skrzywdzenie dziewczynki.
Rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy przekazał, że kilka godzin po odnalezieniu 9-latki, ok. godz. 1.00, na pobliskiej ul. Śląskiej policja znalazła 24-latka. Mężczyzna próbował uciekać, ale został szybko zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji. To właśnie w jego mieszkaniu była uwięziona dziewczynka.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej rodziny nie będziemy obecnie podawać ich dokładnej treści. Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o przestępstwo związane z pozbawieniem wolności połączone ze szczególnym udręczeniem i przestępstwo z rozdziału k.k. dotyczącego przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Czyny, które zarzucono podejrzanemu, są zagrożone karą od 5 do 15 lat więzienia – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski.

Rzecznik dodał, że po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator planuje we wtorek wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Zatrzymany mężczyzna jest bliskim znajomym kobiety, która w sobotę przekazała mu córkę pod opiekę. Z ustaleń policji wynika, że kiedy matka chciała odebrać dziecko od znajomego powiedział jej, że dziewczynka oddaliła się i nie wie, gdzie jest.

W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i w niedzielę około godz. 22.00 wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Było zamknięte i nikt nie otwierał. Przez drzwi usłyszeli jednak niepokojące odgłosy i natychmiast wezwali policję.

– Na miejsce szybko dojechało kilka patroli policji. Wezwano również strażaków, aby siłowo wejść do zamkniętego mieszkania. Tam w wersalce znaleziono skrępowaną i zakneblowaną 9-latkę. Dziecko z uwagi na zły stan zdrowia zostało przewiezione do szpitala – dodał rzecznik.

Stan zdrowia dziewczynki, którą znaleziono skrępowaną i zakneblowaną w jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. jest dobry i nic nie zagraża jej życiu – poinformowała rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska. – Dziewczynka znajduje się obecnie na oddziale chirurgii dziecięcej. Więcej nie mogę powiedzieć – dodała.

źródło:PAP

Zobacz również: