Przedszkolanki z placówki imienia św. Cypriana w Cobbs Creek w Filadelfii zauważyły, że jeden z ich podopiecznych od rana zachowuje się podejrzanie. Myśląc, że chłopiec ukrył w kieszeni zabawkę należącą do przedszkola, sprawdziły jego kieszenie. Znalazły w nich torebkę z kokainą.
Według przedszkolanek 5-latek „od rana był osowiały, jakby skrywał tajemnicę”. Jedna z przedszkolanek zauważyła, że chowa coś w kieszeni i poprosiła, by wyjął to, co w niej schował.
Malec zamiast zabawki wyciągnął torebkę wypełnioną kokainą. Pakunek był podzielony na 22 mniejsze działki. Nauczycielka zabrała chłopcu narkotyki i zawiadomiła policję.
Chłopczyk powiedział nauczycielom i policji, że tuż przed przyjściem do przedszkola dostał od kogoś torebkę i dokładne instrukcje. Miał ją schować do kieszeni i nie wyjmować aż do wyjścia. Nie zdradził jednak, kto przekazał mu pakunek.
Policja z Cobbs Creek na razie nikogo nie zatrzymała. Media informują, że jednym z podejrzanych jest 27-letni ojciec dziecka, który zostanie przesłuchany.
Przedszkole prowadzi filadelfijska archidiecezja, która wydała w tej sprawie komunikat. Zapewniono w nim, że inne dzieci nie miały kontaktu z narkotykami.
źródło:polsatnews

Zobacz również: