Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch zaginionych mężczyzn. Jednym z nich był 43-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który wysłał do rodziny pożegnalnego sms-a. Drugim poszukiwanym był 17-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który wyszedł ze szkoły i urwał się z nim kontakt. W poszukiwania zaangażowano policjantów z Ryk i KWP w Lublinie, żołnierzy WOT, strażaków OSP i PSP z Ryk. W działaniach wziął udział również operator drona

W piątek przed godz. 20:00 Komisariat Policji w Dęblinie przyjął zgłoszenie o zaginięciu 43-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Mężczyzna wysłał do rodziny pożegnalnego sms-a, z którego wynikało, że zamierza popełnić samobójstwo. W związku z tym zgłoszeniem ogłoszono alarm dla jednostki kierując do poszukiwań wszystkich policjantów.

Trzy godziny później, po godz. 22:00 w Komisariacie Policji w Dęblinie przyjęto kolejne zgłoszenie. Tym razem chodziło o 17-latka, który w piątek po godz. 9:00 wyszedł ze szkoły i kontakt się z nim urwał. Do poszukiwań zaangażowano policjantów z Ryk i KWP w Lublinie, żołnierzy WOT, strażaków OSP Leopoldów i Ryki oraz PSP z Ryk. W działaniach wykorzystany był operator drona. Łącznie w poszukiwaniach brało udział około 150 osób.

43-latek jeszcze piątkowej nocy został odnaleziony na terenie gminy Stężyca. Drugi z poszukiwanych mężczyzn odnaleziony został w sobotę po godz. 15:00. Młodzieńca odnaleziono w kompleksie leśnym  w rejonie miejscowości Sierskowola.

Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich służb  i osób uczestniczących w poszukiwaniach zakończyły się one szczęśliwie.

KWP Lublin

Zobacz również: