Śmierć Marii K. przeraziła mieszkańców polsko-niemieckiej wyspy Uznam, a sama sprawa wciąż zawiera więcej pytań niż odpowiedzi. Ciało ciężarnej nastolatki znaleziono w jej mieszkaniu w Zinnowitz. Maria zginęła od ciosów nożem. Poszukiwanie podejrzanych o ten brutalny mord trwały miesiąc. 19-letni Nicolas K. i 21-letni Niko G. są już w areszcie, ale policjanci wciąż poszukuje ważnego dowodu. W tym celu przeszukano dno Bałtyku.

Maria K. zginęła 19 marca. Do zabójstwa doszło prawdopodobnie w jej mieszkaniu w Zinnowitz na wyspie Uznam. W chwili śmierci 18-latka była w trzecim miesiącu ciąży. Ojcem jej dziecka był 16-letni chłopak z okolic Anklam – podał „Ostsee-Zeitung”. Rodzina Marii – matka i dwoje małych braci mieszka na młodzieżowej terenie wioski chrześcijańskiej w tym samym mieście.

Zabójstwo nastolatki wywołało szok i przerażenie wśród mieszkańców nadmorskiego miasteczka. Wszyscy zadawali sobie pytanie, kto pragnął śmierci tak młodej dziewczyny? Kto zadał jej śmiertelny cios nożem?

Policja długo nie potrafiła wytypować podejrzanego. W końcu, po miesiącu dochodzenia, śledczy wpadli na trop 19-letniego Nicolasa K. i 21-letniego Niko G. Obaj zostali aresztowani pod zarzutem zamordowania Marii.

Co szokujące, obaj młodzieńcy wzięli udział w nabożeństwie żałobnym w intencji ofiary. Msza odbyła się w kościele w Zinnowitz, a świątynię wypełnili po brzegi młodzi ludzie, w większości znajomi Marii z klubu chrześcijańskiego.

Niedawno policja odnalazła buty jednego z podejrzanych o zabicie ciężarnej. To ważny dowód, ponieważ na obuwiu widniały ślady krwi ofiary. Wciąż trwają poszukiwania narzędzia mordu – noża. Ten znajduje się prawdopodobnie na dnie Bałtyku. Jednak przeczesywanie morza przez płetwonurków nie dało na razie oczekiwanego rezultatu.

źródło:Fakt.pl

Zobacz również: