Na trzy miesiące sąd aresztował trzech obywateli Ukrainy, którzy na terenie Dworca Zachodniego zaatakowali 28-latka, a następnie zabrali mu torbę na ramię oraz saszetkę z zawartością pieniędzy, dokumentów i telefonu. Jeszcze tego samego dnia obcokrajowcy zostali zatrzymani przez policjantów z komendy na Ochocie. Za rozbój może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie Dworca Zachodniego. Z relacji 28-latka wynika, że kiedy palił papierosa podszedł do niego mężczyzna i poprosił o papierosa. Poszkodowany odmówił i po chwili podeszły do niego 3 osoby, wśród których znajdował się mężczyzna proszący wcześniej o papierosa. Po krótkiej rozmowie 28-latek został uderzony od tyłu w głowę i przewrócony na ziemię. Napastnicy bijąc poszkodowanego po całym ciele zabrali mu torbę na ramię oraz saszetkę w których znajdowały się pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy. Zaraz po zdarzeniu uciekli zostawiając 28-latka na ziemi.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu udali się na miejsce zdarzenia z poszkodowanym. W czasie wykonywania czynności 28-latek widząc w odległości około 50 metrów mężczyznę, powiedział że to jeden ze sprawców. Osoba na widok policjantów i poszkodowanego odwróciła się i zaczęła uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Osobą okazał się 22-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie, gdzie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Rysopisy pozostałych osób uczestniczących w zdarzeniu zostały przekazane załogom policji. Kilka godzin później dwóch kolejnych sprawców zatrzymano na Dworcu Zachodnim. Okazali się nimi 22-letni oraz 29-letni obywatele Ukrainy.

Mężczyźni również zostali zatrzymani i trafili do komendy na Ochocie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wszyscy sprawcy usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

KSP