fot policja symboliczne

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji w Jaworznie. Policjant miał m.in zgwałcić sześcioletnią córkę swojej koleżanki

W październiku 2018 roku funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie usłyszał zarzuty doprowadzenie sześciolatki do obcowania płciowego, a także dopuszczenia się wobec niej tzw. innych czynności seksualnych i prezentowania jej treści pornograficznych.

Pokrzywdzona sześciolatka, miała być wykorzystywana seksualnie w jego domu, a do przestępstw miało dochodzić ok. dwa lata temu.

Mężczyzna miał zastraszać dziewczynkę, że jeśli komukolwiek powie o tym, co się dzieje, to zabije ją i jej mamę. Sześciolatka wiedziała, że 30-latek jest policjantem, dlatego przez długi czas nie mówiła nikomu o tych zdarzeniach. Wielokrotnie widziała u niego broń.

30 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Katowicach ma ruszyć proces mężczyzny. Policjant nie przyznał się do winy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Tuż przed rozpoczęciem śledztwa komendant policji w Jaworznie zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Mężczyzna pracował w wydziale ruchu drogowego. Wcześniej służył w katowickich oddziałach prewencji.

źródło: radiozet.pl