Lubuscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. dążą do zatrzymania sprawcy zgwałcenia, do którego doszło w styczniu 2012 roku roku. Chcąc ustalić dane domniemanego sprawcy opisanego przestępstwa publikujemy jego wizerunek zarejestrowany kamerą monitoringu.

Prokurator prowadzący postępowanie w sprawie brutalnego gwałtu dokonanego na 16-letniej uczennicy podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa, który został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery na przejeździe kolejowym w Wieprzycach oraz w sklepie Biedronka w pobliskim Jeninie. Na materiale filmowym z przejazdu kolejowego w pobliżu którego doszło do zdarzenia widać go w momencie, w którym podąża za przypadkową kobietą. Sprawca najprawdopodobniej dostał się do Jenina  korzystając z autobusu linii 106 do którego wsiadł około 19.30. Niewykluczone jest również, iż mógł on się przemieszczać własnym pojazdem albo skorzystać z pomocy przypadkowego kierowcy.

W momencie zajścia sprawca-mężczyzna wyglądał następująco: wzrost ok. 175 cm, szczupła i sportowa sylwetka ciała, włosy krótkie, uszy przystające do głowy, twarz pociągła, posiadał jednodniowy zarost.

W trakcie zdarzenia wypytywał pokrzywdzoną o jej wiek co może świadczyć o tym, iż zdawał sobie sprawę z grożących mu konsekwencji. Sam twierdził, że ma 24 lata, a pokrzywdzona i tak mu nie ucieknie bo jest „najlepszym biegaczem w Wielkopolsce”. Sprawca mówił do siebie : ”Piotr, myśl” dbając o to, by nie pozostawić na miejscu przestępstwa żadnych śladów ani też należących do niego przedmiotów takich jak telefon komórkowy czy też odtwarzacz mp3. O tym, iż sprawca działał z premedytacją świadczy też fakt, iż posiadanym nożem pokłuł oczy pokrzywdzonej licząc na to, że go nie rozpozna. Na koniec zajścia zwrócił się do pokrzywdzonej słowami ”adios”.

Przypomnijmy, iż do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych pomiędzy 18.47 a 19.30  w dniu 09.01.2012 r. przy ulicy Rzecznej w dzielnicy Wieprzyce, w okolicy wału przeciwpowodziowego. Pokrzywdzona została zaatakowana przez idącego za nią mężczyznę, który dokonał jej zgwałcenia. Po zdarzeniu trafiła do miejscowego szpitala.

W przypadku gdyby ktokolwiek z Państwa po obejrzeniu załączonego materiału filmowego rozpoznał sprawcę prosimy o bezzwłoczny kontakt z Policją pod specjalnym numerem telefonu /95/ 7382519. Gwarantujemy zachowanie anonimowości. Dla osoby, której informacje w istotny sposób przyczynią się do ustalenia tożsamości sprawcy jest przewidziana nagroda pieniężna.

 KWP w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również: