Transseksualista posługujący się pseudonimem Rafalala został zatrzymany w Sopocie za rozbój połączony z groźbą użycia broni. Miał razem z inną osobą kopać i okraść mężczyznę. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych – podaje portal trójmiasto.pl, powołując się na własne źródła.

Pokrzywdzony miał poznać swoich napastników dzięki internetowemu ogłoszeniu. Nie wiadomo, czego ono dotyczyło, jednak już w samym mieszkaniu doszło do szarpaniny. Poszkodowanemu zabrano również portfel, w którym znajdowało się 300 zł.

– Pokrzywdzony był szarpany i kopany, grożono mu także użyciem broni, przy czym miał on wiedzę, że była to atrapa broni. Odebrano mu portfel. Mężczyzna wybiegł z mieszkania i powiadomił policję, która zatrzymała dwie osoby – powiedziała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Napastnicy, w tym znany jako Rafalala Rafał Z., usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, jednak nie przyznali się do winy. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o ich tymczasowe aresztowanie.

Jak podaje portal, jedna z osób już została aresztowana, a w przypadku drugiej ze względu na przechodzone przez nią leczenie, zadecydowano o dozorze policyjnym. Prokuratura zamierza zaskarżyć tę decyzję, gdyż jej zdaniem obie osoby powinny zostać aresztowane. Nie wiadomo natomiast, którą z nich jest Rafał Z.

źródło:

Zobacz również: