Kryminalni zatrzymali 19- latka, który 127 razy posłużył się ukradzioną kartą do bankomatu. Podejrzany wypłacał z niej pieniądze i płacił za zakupy. Pokrzywdzona poniesione straty oszacowała na ponad 72 tysiące zł. Policjanci z Kosakowa postawili 19-latkowi 127 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca br. do Komisariatu Policji w Kosakowie zgłosiła się mieszkanka gminy Kosakowo, która zawiadomiła o kradzieży ponad 72 tysięcy zł, które zniknęły z jej konta. Poszkodowana o braku pieniędzy zorientowała się, kiedy zauważyła, że zginęła jej karta płatnicza.

W banku kasjerka pokazała 63-latce wydruki z dokonanych wypłat z jej konta, których pokrzywdzona nie realizowała. Policjanci szybko zajęli się tą sprawą i zabezpieczyli wydruki wypłat z banku. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Kosakowo, który znał PIN systematycznie wypłacał pieniądze z konta kobiety. Proceder taki trwał od stycznia 2018 roku do końca marca 2019 roku.

Wykonane przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania 19-latka, który został na początku kwietnia zatrzymany na terenie gminy Kosakowo. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie dowody postawili mężczyźnie 127 zarzutów kradzieży z włamaniem na łączą sumę ponad 72 tys. zł, do których się przyznał.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem, czym jest kradzież pieniędzy przy użyciu cudzej karty bankomatowej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10  lat.

Policja Pomorska

Zobacz również: