Kryminalni zatrzymali 19- latka, który 127 razy posłużył się ukradzioną kartą do bankomatu. Podejrzany wypłacał z niej pieniądze i płacił za zakupy. Pokrzywdzona poniesione straty oszacowała na ponad 72 tysiące zł. Policjanci z Kosakowa postawili 19-latkowi 127 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca br. do Komisariatu Policji w Kosakowie zgłosiła się mieszkanka gminy Kosakowo, która zawiadomiła o kradzieży ponad 72 tysięcy zł, które zniknęły z jej konta. Poszkodowana o braku pieniędzy zorientowała się, kiedy zauważyła, że zginęła jej karta płatnicza.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

W banku kasjerka pokazała 63-latce wydruki z dokonanych wypłat z jej konta, których pokrzywdzona nie realizowała. Policjanci szybko zajęli się tą sprawą i zabezpieczyli wydruki wypłat z banku. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Kosakowo, który znał PIN systematycznie wypłacał pieniądze z konta kobiety. Proceder taki trwał od stycznia 2018 roku do końca marca 2019 roku.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Wykonane przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania 19-latka, który został na początku kwietnia zatrzymany na terenie gminy Kosakowo. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie dowody postawili mężczyźnie 127 zarzutów kradzieży z włamaniem na łączą sumę ponad 72 tys. zł, do których się przyznał.

ZOBACZ!  Czarnek prezentuje kolejny pomysł w sprawie szkół. Uczniowie poznali ostateczną datę

Przestępstwo kradzieży z włamaniem, czym jest kradzież pieniędzy przy użyciu cudzej karty bankomatowej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10  lat.

Policja Pomorska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ