Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wysłała do sądu akt oskarżenia  w sprawie 30-latka z Oliwy. Mężczyzna miał zwabić w lutym i październiku 2018 roku dwie kobiety – 22 oraz 23-latkę do swojego mieszkania. Potem miał je wykorzystać seksualnie.

Do zdarzeń doszło w lutym i październiku 2018 roku w mieszkaniu mężczyzny.

Jak ustalono, oskarżony jest fotografem. Pokrzywdzone to  dwie kobiety w wieku 22 i 23 lat, które wyraziły zgodę  na  pozowanie  mu do zdjęć. W trakcie sesji podał im alkohol, do którego wcześniej dodawał nieustaloną substancję chemiczną o działaniu psychoaktywnym. Wykorzystując stan bezradności kobiet spowodowany wypitym napojem,  doprowadzał je do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym. Wobec jednej z kobiet użył także przemocy.

Mężczyzna został zatrzymany 5 października 2018 roku.

W trakcie przeszukania jego mieszkania ujawniono w nim 0,31 gram marihuany oraz preparaty stosowane w leczeniu stanów depresyjnych o działaniu nasennym.

– Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw z art. 197 § 1 i 2 k.k., to jest doprowadzenia pokrzywdzonych przemocą lub podstępem do obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym, zagrożone karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. – informuje Grażyna Wawryniuk z  Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Mężczyzna przyznał się do posiadania  marihuany.  Nie przyznał  się  do popełnienia czynów  o charakterze seksualnym.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku.

eps

Zobacz również: