Policjanci z VII Komisariatu Policji w Łodzi ustalają tożsamość kobiety, której zgon nastąpił ok. 12 czerwca 2015r. w Łodzi przy ul. Zalewowej 2. Ciało denatki zostało znalezione przez przypadkową osobę, w zrujnowanej altanie, na terenie zarośniętej, opuszczonej, od wielu lat, parceli.

Na podstawie sądowo lekarskiej sekcji zwłok, analizy antropologicznej czaszki ludzkiej oraz  opinii z przeprowadzonych badań antroposkopijnych ustalono  poniższe informacje.

Wiek:  20-25 lat max 28

Wzrost:  ok. 150 cm.

Sylwetka:  brak danych

Włosy:  koloru ciemnokasztanowego do czarnego  faliste do kędzierzawych

Oczy:  relatywnie duże, ciemnobrązowe

Nos:   5-7 lat przed śmiercią złamany  i po zrośnięciu skrzywiony dołem w prawo wyraźnie garbaty ze spłaszczonym końcem

Usta:   małe wargi nieco wywinięte na zewnątrz  karminowe lub ciemnoczerwone

Twarz:   brak danych

Typ urody lewantyński w warunkach polskich związany praktycznie wyłącznie z populacją romską bądź, co mniej prawdopodobne, migrantami obszaru śródziemnomorskiego

Cecha charakterystyczna: brak pierwszego prawego siekacza, zgryz wybitnie nierówny  nożycowy zęby duże mocne nierówne

Odzież na zwłokach:  1) kurtka do pasa z welwetowego materiału w kolorze khaki z ciemnymi plamami tworzącymi wzór w panterkę   z podszewką koloru szarego  zapinana na zamek błyskawiczny i posiadająca dodatkowo patkę z metalowymi napami  Kołnierz kurtki ma postać stójki  z szerokiego ściągacza  w kolorze materiału zewnętrznego, podobnym ściągaczem zakończone są rękawy  i pas kurtki  do kurtki dopięty jest kaptur  wykończony futerkiem  koloru beżowego, 2) kurtka z materiału  w kolorze jasnobrązowy ze stójką  zapinana na zamek błyskawiczny  kurtka posiada dwie kieszenie zapinane na suwaki  od wewnątrz wysłana jest polarem  w podobnym kolorze  na zewnątrz posiada linijne wstawki takiego samego koloru 3) bluzka typu golf z cienkiego materiału w kolorze czarnym  wciągana przez głowę z długim rękawem 4) podkoszulek bawełniany z krótkimi rękawami z białym wzorem w formie napisu na przedniej powierzchni 5) spodnie dżinsowe damskie koloru pierwotnie granatowego  z licznymi ozdobnymi nacięciami i wystrzępieniami na biodrach pośladkach i całej długości nogawek oraz ozdobnymi otworami  i nitkami na brzegach kieszeni przednich  rozmiar spodni 25, 6) skarpetki koloru szarego lub beżowego       7) obok zwłok leżał szal z luźnej dzianiny kolorowy melanż oraz czarny pasek od torebki z metalowymi zapięciami na końcach

Zrekonstruowano prawdopodobny wygląd twarzy denatki na podstawie czaszki.

Osoby które rozpoznają kobietę z portretu prosimy o kontakt z KP VII w Łodzi ul. 3-go Maja 43 osobisty  pok. 111 tel.  wew.. 27 79 lub telefoniczny , prowadzący postępowanie  042 665 27 79; Naczelnik W.K.   042 665 27 98, fax 42 665 16 64.

KWP Łódź

Zobacz również: