fot. Policja

38-letni mężczyzna poszukiwany był przez policję za liczne oszustwa. Od 6 lat ukrywał się w specjalnie skonstruowanej skrzyni wbudowanej w ścianę na poddaszu domu. Wpadł, bo najprawdopodobniej zaczął na nowo popełniać oszustwa internetowe.

Mieszkanie podejrzanego znalazło się przed kilkoma miesiącami pod obserwacją policjantów zajmujących się w Gdańsku cyberprzestępstwami. Zebrany przez śledczych materiał wskazywał, że w sieci pojawiło się kilka powiązanych ze sobą sklepów oferujących różnego rodzaju produkty po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sprawcy sprzedawali je i otrzymywali wpłaty, a towaru nie wysyłali. Po pewnym czasie likwidowali sklep, zamykali rachunek bankowy i otwierali kolejny sklep. W ten sposób oszukali co najmniej kilkaset osób.

Specjaliści ds. zwalczania cyberprzestępczości wytypowali osoby, które mogą odpowiadać za oszustwo oraz miejsce, z którego zapewne prowadzona była ich działalność. Analiza materiałów i danych wykazały, że jedną z osób zaangażowanych w proceder jest 38-latek, który od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań w powiecie wejherowskim policjanci znaleźli różnego rodzaju dokumentację firmową, komputery, telefony komórkowe, karty bankomatowe oraz broń.

Funkcjonariusze długo jednak nie mogli znaleźć podejrzanego. W końcu instynkt podpowiedział mundurowym, by dokładniej sprawdzić poddasze. Tam, w  jednym z pokoi, policjanci natrafili na specjalnie wykonany schowek. W skrzyni na rolkach schowanej w ścianie siedział poszukiwany 38-latek.

Był on poszukiwany listami gończymi do odbycia kary 6 lat więzienia za wcześniejsze oszustwa.Teraz grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Osoba, która pomagała ukrywać się poszukiwanemu może trafić do więzienia na 5 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: polsatnews.pl

Zobacz również: