Do horroru doszło w niedzielę, na jednej z filipińskich wysp. 17-letnia Christina Silawan, mieszkanka miasta Lapu-Lapu w prowincji Cebu (wyspa Mactan) wybrała się tego dnia do kościoła na mszę. W drodze została brutalnie napadnięta przez trójkę mężczyzn. Jej ciało znaleziono w poniedziałek, pozbawione części skóry na twarzy.

17-latka ostatni raz widziana była około godziny 16.00 (tamtejszego czasu – red.),  w towarzystwie trzech mężczyzn.

Nastolatka miała uczestniczyć w niedzielnej mszy, zajmując się między innymi zbieraniem datków.

Według relacji jej bliskich, powinna wrócić do domu około godziny 19.00. Przez trzy godziny od tamtego momentu nie dawała jednak znaku życia. W końcu, zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Wszczęto poszukiwania nastolatki.

Christina została znaleziona martwa w poniedziałek rano. Jej zwłoki porzucono na środku pola – były częściowo rozebrane.

17-latka została brutalnie zgwałcona przed śmiercią. Zdarto także część skóry z jej twarzy.

Matka zidentyfikowała swoją córkę po pozostałościach ubrań. Policjanci z Lapu-Lapu przyznali, że nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tak bestialskim mordem. Według wstępnych założeń śledczych, zabójcy dziewczyny mogli być pod wpływem silnych narkotyków lub dopuścili się bestialskiego czynu w ramach bliżej niezidentyfikowanego rytuału religijnego.

Lokalne służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania oprawców. Komendant policji w Lapu-Lapu – Lemuel Obon – miał powiedzieć, że funkcjonariusze „dysponują relacją świadków, którzy mogą potwierdzić, że ofiara widziana była w towarzystwie trzech mężczyzn”.

Policja prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w celu ustalenia miejsca pobytu sadystycznych zabójców-gwałcicieli.

Obon stwierdził także, że „policja bada wszelkie motywy zbrodni, chcąc ustalić czy młoda dziewczyna padła ofiarą wcześniej zaplanowanego ataku i czy przestępcy byli pod wpływem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych”.

– Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak brutalnego morderstwa – powiedział dziennikarzom komendant.

Ciało nastolatki zostanie poddane sekcji. Nie wiadomo jest też, czy dziewczyna znała wcześniej swoich oprawców.

źródło: RadioZET