fot. YT
Obrońca wnosił o jej uniewinnienie, sądu jednak nie przekonał. Była prokurator apelacyjna w Rzeszowie Anna Habało usłyszała wyrok sześciu lat więzienia. A zarzucano jej m.in. przyjmowanie korzyści majątkowych i powoływanie się na wpływy, a także przekroczenie uprawnień i ujawnienie tajemnicy służbowej.

Była szefowa prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anna Habało została skazana na sześć lat pozbawienia wolności. Oskarżona nie przyznała się do winny, a jej adwokat wnosił o uniewinnienie. Z kolei prokuratura chciała kary ośmiu lat więzienia.

Habało ma też 10-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z tworzeniem i egzekwowaniem prawa. Spędziła prawie półtora roku w areszcie, który został wliczony do czasu odbywania kary. Wyrok nie jest prawomocny.

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2016 roku. Habało została wtedy zatrzymana, a po przesłuchaniu aresztowana. Ze względu na stan zdrowia umieszczono ją na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Została na zawsze wydalona z zawodu prokuratorskiego.

A przedstawiono jej sześć zarzutów. Habało oskarżono między innymi o przyjmowanie korzyści majątkowych i powoływanie się na wpływy, a także przekroczenie uprawnień i ujawnienie tajemnicy służbowej.

źródło.wp.pl

Zobacz również: