13-letnia córka Małgorzaty K. i Macieja K. zadzwoniła na policję i poinformowała, że między rodzicami doszło do awantury. Gdy funkcjonariusze dotarli do domu w Szczytnej (Dolnośląskie), 40-letnia matka dziewczynki już nie żyła, a 42-letni ojciec był poważnie ranny. Maciej K. został przewieziony do szpitala. Prokurator w poniedziałek wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa.

Policjanci odebrali zgłoszenie od 13-letniej córki pary o godz. 19 w sobotę. W domu w czasie zdarzenia była też 8-letnia siostra nastolatki.

 – Zwłoki 40-letniej Małgorzaty K. znajdowały się w salonie. Miały liczne rany cięte i kłute szyi, twarzy oraz kończyn górnych – powiedział polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk. Z kolei jej mąż miał liczne rany cięte w różnych częściach ciała.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie jest pilnowany przez funkcjonariuszy. Aktualnie jego stan zdrowia nie pozwala na wykonanie z nim jakichkolwiek czynności procesowych.

Dzieci małżeństwa znajdują się pod opieką innych członków rodziny.

– Prokurator Rejonowy w Kłodzku w poniedziałek wszczął śledztwo ws. zabójstwa Małgorzaty K. Wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutu zabójstwa panu Maciejowi K. – poinformował prok. Orepuk. Jak dodał, ze względu na stan zdrowia podejrzewanego, zarzut nie został mu jeszcze ogłoszony.

– To była normalna rodzina. Nie posiadaliśmy żadnych informacji, że pojawiała się tam przemoc domowa. Pani Małgorzata była nauczycielką, a pan Maciej prywatnym przedsiębiorcą – zapewnił rzecznik.

 Dziś ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok Małgorzaty K.

źródło: polsatnews.pl