Dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Sierpc o tym, że jej mąż zostawił dwa listy pożegnalne i wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Sierpeccy policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania 53-letniego mężczyzny. Został odnaleziony przez policjantów z „patrolówki”.
W związku z zagrożeniem życia człowieka, dyżurny natychmiast powiadomił wszystkie policyjne patrole będące w terenie. Po kilku godzinach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Sierpcu. Jak się okazało nie była to jego pierwsza próba samobójcza. Został przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów.
Pamiętajmy, że depresja zwiększa ryzyko popełnienia samobójstwa. Ważne jest poszukiwanie fachowej porady. Jeśli mamy podejrzenia, że bliska nam osoba cierpi na depresję starajmy się z nią szczerze porozmawiać i obserwować jej zachowania. Problem depresji dotyka coraz więcej osób, w tym dzieci. Być może jeśli będziemy bardziej uważni i empatyczni w stosunku do drugiej osoby uda się zapobiec tragedii.

KPP Sierpc